Svadba Michala a Gabiky

V čase, keď bola moja Gabika už takto vychystaná, som ja pil kávu na dialničnej benzínke. Boli sme totiž dohodnutí, že počas jej príprav doma nebudem, tak som šiel chlapsky “zabiť čas”.  Autá, benzín, dialničný ruch… mňam. Kopec času premýšľať, čo je za nami a čo ešte iba pred nami. Až tak kopec toho času nakoniec nebolo, ako som si neskôr uvedomil.

Táto fotka, kde mám ledva zapnutý ešte iba opasok a obdivujem secesnú výzdobu hotela Bankov, vznikla asi 35 minút pred obradom, ktorý sa konal v dóme sv. Alžbety. Až doteraz som bol pokojný. Ono, nie žeby som meškal lebo sa neteším… Len mám takú vlastnosť, že všetko krásne stíham, až kým zistím, že vlastne nie.

Stihol som a povedala áno (boli sme už vopred dohodnutí). Najkrajší moment môjho života. Aj preto som vybral fotografiu fotenu odzadu, lebo počas celého obradu som si nevedel z oka vybrať to smietko, o ktorom som presvedčený, že tam padlo. Áno, aj drsňákovi čo miluje vôňu benzínu, môže padnúť smietko do oka.

Medzi obradom a hostinou sme si dali krátky photoshooting v prírode. Z fotografie to nepočuť, ale šepkali sme si, že už ten bažantí vývar obaja cítime, akí sme hladní. Toto boli úžasné chvíle. Bola to moja prvá prechádzka s manželkou…

Od vytúženej polievky nás ešte delilo zopár tradícií. Ostatní asi takí hladní neboli, tak to neváhali kaziť a predlžovať. Nakoniec sme využili Gabikinu sukňu, kam sme všetky črepy nazametali. Tam sa už nikto neodvážil! Pri rozbitom tanieri na svadbe zistíte, kto sú vaši ozajstní kamaráti. To sú tí, čo ako prví pribehnú a celé vám to rozkopú.

Východniarska svadba bez poriadného fľaškového tanca a redového, akoby ani nebola. Z pozície ženícha mi bolo jasné, že sa nesmiem nechať zahanbiť a ukázať sa ako alfasamec, ktorý si práve vzal ženu za manželku. Skrátka, musel som ukázať, že sa viem riadne postarať o rodinu. Podarilo sa, hodil som tam taký “bicygeľ”, že aj Messi by závidel.

Pomyslíte si, že viac vám odpáliť dekel, ako príchodom pred oltár v svadobných šatách už nemôže. Ale ona sa potom prezlečie do večerných a odpáli vám dekel ďalší. Tak ako v tom danom momente, tak aj teraz nemám veľmi čo povedať. Prejdime k ďalšej fotografii.

Vrátim sa ale k tomu, že v dielni KLIMI vyrábame hlavne svadobné obrúčky a zásnubné prstene. Naše obrúčky som mal vyrobené… vo Štvrtok, 2 dni pred svadbou. Áno, odhadli ste to správne, záležalo mi na kvalite a nie na rýchlosti (heh). Každopádne sú krásne. Gabikinej sa ušlo 132 ručne osadených diamantov po celom obvode a mojej sa ušiel aspoň ten štátny punc vo vnútri. Ale tak to býva, lebo vás ľúbime a chceme aby ste sa parádili :). Vpodstate sú naše obrúčky dizajnovo rovnaké, akurát ja nemám žiaden diamant a Gabika má osadené po celom obvode a zo všetkých strán.

Ak ste čakali “planning guide” verím, že som vás príliš nesklamal. Skôr som sa chcel podeliť o super zážitky a skrz fotografie ukázať našu svadobnú atmosféru. Ak chystáte svadbu, prajeme vám, nech sa podarí a nech ste šťastní. Ten deň aj tá noc (u nás sa tancovalo do 6:45), zbehnú veľmi rýchlo. Nezabudnite si preto nájsť čo najviac času hlavné pre vás dvoch. My sme mali počas tanca takýchto bodyguardov.