Diamanty vo farbe “champagne”

Diamanty si väčšinou predstavujeme ako bezfarebné kamene. Ich farba vie byť však veľmi rôznorodá a na základe toho aj ich cena. Stretli ste sa už niekedy s hnedým (champagne, cognac, chocolate) diamantom?

Okrem čírych diamantov poznáme diamanty červené, žlté, zelené či modré. Sú to tzv. “Fancy Colored Diamonds” a sú v prírode extrémne zriedkavé. Ich krása, výnimočnosť a veľmi nízky výskyt sa priamo podpísal aj na ich hodnote. Narozdiel od vyššie vymenovaných farieb, sú hnedé diamanty v prírode v oveľa početnejšom zastúpení. Celkovo je to približne až 15% a to umožnuje ich veľmi dobrú cenovú dostupnosť. Vzhľadom k tomu, že ich kvalitatívne vlastnosti a trvácnosť sú rovnaké ako pri čírych diamantoch, ich kvôli cene a farebnej výnimočnosti začína vyhľadávať stále viac kupujúcich. Na tomto odkaze si viete do každého z našich prsteňov zvoliť aj takýto hnedý diamant.

Pri hnedých prírodných diamantoch je (ako aj na všetkých farebných diamantoch) zaujímavé to, že každý sa od toho druhého vždy mierne líši stupňom zafarbenia. Poznáme ich ako veľmi tmavé, vtedy sa o nich hovorí ako o “chocolate” diamantoch, prípadne “cognac“. Tie svetlejšie mávajú zase označenie “champagne“. Takéto diamanty vyniknú najlepšie v platine, alebo doplnené o malé číre diamanty na prsteni. V takomto prípade vzniká na prsteni kontrast, ktorý im umožnuje sa ukázať. V ponuke našich zásnubných prsteňov si viete takéto diamanty zvoliť a radi Vám pri ich výbere aj poradíme. Nech si už vyberiete akýkoľvek, môžete si byť istý, že bude svojím odtieňom výnimočný.  


Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *