FAQ: Najčastejšie otázky

Pre jednoduchšie rozhodovanie a objednávanie našich šperkov sme pre vás spísali najčastejšie otázky. Veríme, že v nich nájdete všetky užitočné odpovede.

1. Ako dlho trvá výroba šperku na objednávku?

Všetky zásnubné prstene, svadobné obrúčky a iné šperky na objednávku pre vás vyrobíme do 4 – 5 týždňov odo dňa uhradenia zálohy. Máte presný termín, do akého šperk potrebujete? Napíšte nám. Ak nám to naše výrobné kapacity dovolia, urobíme všetko preto, aby ste ho mali doma včas.

2. Kedy mi príde šperk, ktorý je na sklade?

Všetky zásnubné prstene, svadobné obrúčky a iné šperky, ktoré máme skladom, pre vás pripravíme na odoslanie alebo prevzatie nasledujúci pracovný deň po pripísaní peniažkov na náš účet. Ak si však v prípade prsteňov želáte veľkosť prsteňa skladom upraviť, do dvoch dní od prijatia požiadavky vám prsteň upravíme a pripravíme na odoslanie alebo prevzatie.

3. Dostanem prsteň s prírodným diamantom s presnými parametrami, aké si zvolím pri objednávke?

Prírodné diamanty, ktoré máme v ponuke v rozbaľovacom menu pri produktoch sú “typové”, pretože každý diamant je iný a jedinečný. Má unikátne rozmery a kvalitatívne parametre, vďaka ktorým dva rovnaké prírodné diamanty doslova neexistujú. Po objednaní prsteňa s vybraným typom diamantu pre vás preto vyberáme vždy diamant čo najpodobnejší zvoleným parametrom. Ak diamant so zvolenými parametrami dostupný nemáme, vzájomne sa s vami dohodneme na zmene centrálneho kameňa. Všetky dôležité informácie o kvalitách a parametroch prírodných diamantoch nájdete v našom článku Diamant – kráľ všetkých drahokamov.

4. Ako si môžem zapožičať vzorky svadobných obrúčok?

Možnosť zapožičania vzoriek svadobných obrúčok nájdete v hlavnom menu v časti Služby / Zapožičanie vzoriek KLIMI svadobných obrúčok. Záloha za zapožičanie vzoriek je 200 €. Táto suma vám bude po vrátení vzoriek odrátaná z hodnoty objednávky vami vybraných svadobných obrúčok, t.j. tvorí už časť ich  úhrady. V objednávkovom procese si môžete vybrať možnosť dopravných služieb alebo osobný odber. V prípade dopravných služieb ide o poštovné kuriérskou službou, ktoré zahŕňa celkové poštovné náklady za zaslanie aj vrátenie vzoriek. Pre uľahčenie vrátenia vám k zásielke pribalíme obálku s predvyplneným prepravným štítkom. Prepravný štítok má platnosť 7 dní, preto je potrebné vzorky svadobných obrúčok vyskúšať a odoslať späť do 7 dní. Poštovné smerom k nám tak už znova neplatíte. Ak si v objednávke zvolíte osobný odber, prosím, dohodnite si ho s nami vopred. 

5. Ako mám v objednávke odrátať zálohu za vzorky svadobných obrúčok?

Hneď ako od vás prevezmeme vrátané vzorky svadobných obrúčok, zašleme vám potvrdzujúci email s jednorázovým kódom s platnosťou 30 dní. Po zadaní kódu do objednávky vám bude záloha za zapožičanie svadobných obrúčok v hodnote 200 € automaticky odrátaná z celkovej hodnoty objednávky. 

6. Ako zistím správnu veľkosť prsteňa?

Ak nepoznáte správnu veľkosť prsteňa, v rozbaľovacom menu na produktovej stránke každého prsteňa zvoľte možnosť bezplatného zaslanie meradla. Pri spracovaní objednávky vám meradlo na zistenie veľkosti prsteňa bezplatne zašleme na vami uvedenú adresu.

7. Je možná dodatočná úprava veľkosti prsteňa?

Áno. Ak vám KLIMI zásnubný prsteň alebo svadobná obrúčka veľkostne nesadli, radi vám ich veľkosť upravíme. Prvá zmena veľkosti je u nás bezplatná, každú ďalšiu zmenu veľkosti vykonávame za servisný poplatok. Možnosť objednať si bezplatnú i spoplatnenú zmenu veľkosti nájdete v našom menu v časti Služby / Servis KLIMI šperkov. Nezabudnite nám však, prosím, uviesť číslo objednávky prsteňa a meno, na ktoré bola objednávka vystavená. V objednávkovom procese si môžete vybrať možnosť dopravných služieb alebo osobný odber. Ak si zvolíte osobný odber, prosím, dohodnite si ho s nami vopred. V prípade dopravných služieb ide o poštovné kuriérskou službou, ktoré zahŕňa poštovné náklady za zaslanie upraveného prsteňa smerom k vám. Ako prsteň na úpravu veľkosti bezpečne zabaliť a kam nám ho zaslať, nájdete v ďalšej samostatnej otázke. Prosím, nezasielajte / nenoste nám prsteň bez objednania zmeny veľkosti na našom webe ani bez dohody vopred.

8. Aké sú možnosti doručenia šperku?

Pri objednávke našich šperkov si môžete zvoliť zaslanie šperku kuriérskou službou Slovenskej pošty alebo si váš šperk môžete vyzdvihnúť v našom na ateliéri na adrese KLIMI s.r.o., Hlavná 21, 040 01 Košice. Osobné vyzdvihnutie si s nami, prosím, dohodnite vopred.

9. Nesiem za šperk zodpovednosť pred jeho doručením?

Každá z našich objednávok je poistená. Za objednaný šperk preto do doby, kým vám bude odovzdaný do rúk, žiadnu zodpovednosť nenesiete.

10. Je súčasťou objednávky darčekové balenie?

Áno. Všetky zásnubné prstene, svadobné obrúčky či iné šperky z našej dielne od nás dostanete bezpečne zabalené v luxusnej darčekovej krabičke.

11. Ako sa dozviem, v akej fáze je moja objednávka?

Počas celého procesu spracovania vašej objednávky od nás emailom dostanete potvrdzujúce informácie o aktuálnom stave objednávky. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.

12. Ako sa mám o šperk starať?

Všetky informácie k starostlivosti o naše šperky sme pre vás rozpracovali v článku Ako sa starať o šperky.

13. Aká je na šperk záruka?

Na všetky naše šperky poskytujeme dvojročnú záruku. Ak počas trvania záruky objavíte na šperku výrobnú chybu, prípadne dôjde k jeho poškodeniu alebo uvoľneniu osadeného kameňa, o váš šperk sa postaráme. S požiadavkou servisu v rámci záruky nás, prosím, kontaktujte vopred. Nezabudnite uviesť číslo objednávky šperku a meno, na ktoré bola objednávka vystavená.

14. Na aký servis šperku mám nárok?

Uvedomujeme si, že sa šperky bežným nosením opotrebujú a zašpinia. Aj preto pre vás v rámci nášho servisu naše šperky vyčistíme a vyleštíme za servisný poplatok. Možnosť objednať si leštenie a čistenie šperku nájdete v našom menu v časti Služby / Servis šperkov KLIMI. Nezabudnite nám však, prosím, uviesť číslo objednávky šperku a meno, na ktoré bola objednávka vystavená. V objednávkovom procese si môžete vybrať možnosť dopravných služieb alebo osobný odber. Ak si zvolíte osobný odber, prosím, dohodnite si ho s nami vopred. V prípade dopravných služieb ide o poštovné kuriérskou službou, ktoré zahŕňa poštovné náklady za zaslanie servisovaného šperku smerom k vám. Ako šperk bezpečne zabaliť a kam nám ho zaslať, nájdete v ďalšej samostatnej otázke. Prosím, nezasielajte / nenoste nám šperk bez objednania servisu na našom webe ani bez dohody vopred.

15. Ako mám zabaliť šperk, ktorý vám chcem zaslať?

Ak nám z dôvodu úpravy veľkosti alebo servisu potrebujete zaslať váš KLIMI šperk, zabaľte ho v pôvodnej krabičke do ďalšej kartónovej krabice alebo do plastovej obálky zakúpenej na pošte. Zásielka vkladaná do plastovej obálky by však nemala mať ostré hrany, aby sa nepoškodila. Zabalenú zásielku dôkladne zaistite proti otvoreniu a zašlite listom s poistením do hodnoty 500 alebo Express kuriérom Slovenskej pošty s poistením od 500 € do 25 000 € na našu adresu KLIMI s.r.o., Hlavná 21, 040 01 Košice. Za zásielku zodpovedáme až po jej doručení.