Príbeh KLIMI

Ako malý som trávil prázdniny v zlatníckej dielni svojho otca. Hrával som sa s plechmi, kladivami a brúskami, a sledoval som celý proces vzniku šperkov. Po štúdiu architektúry som sa učeniu zlatníckemu remeslu u môjho otca venoval naplno. Keď mi odozdal svoje 20-ročné skúsenosti a nabral som potrebné zručnosti, v roku 2014 som založil vlastnú zlatnícku dielňu KLIMI. 

Popri zlatníckej práci som sa aj naďalej vzdelával zo starých otcových kníh a vyštudoval som zlatnícku školu. Aj napriek rozsiahlym investíciám do výrobných technológii som začal dizajnovať prvé zásnubné prstene a svadobné obrúčky. Práve tieto prstene sú najvýznamnejšími šperkmi, ktoré môže človek dať alebo prijať, preto na nich klientom najviac záleží. Vyžadujú si precíznu zlatnícku prácu a komplexný prístup pre maximalizáciu spokojnosti klienta.

Keď začalo práce pribúdať, privzal som do mojej dielne otca. Spoločne dnes v dielni KLIMI vyrábame svadobné obrúčky a zásnubné prstene už niekoľko rokov. Ani po rokoch nás neprestáva fascinovať premena zaprášeného kovu na nádherný šperk. Je to skutočne magický moment, keď vo finále zrazu držíte naleštený výsledok. 

Som hrdý, že pre vás môžeme vyrábať naše šperky. Od prvého vyrobeného prsteňa mi nikdy neprestalo záležať na tom, aby bola vaša skúsenosť s KLIMI vždy príjemným zážitkom. Iba precíznou zlatníckou prácou sa môže šperk KLIMI stať vaším celoživotným šperkom.

Ďakujem vám za dôveru.

Michal Klima