História značky KLIMI

Ako malý trávil Michal Klima prázdniny v zlatníckej dielni svojho otca. Kým iní sa hrali s autíčkami, on zbožňoval plechy, kladivá a brúsky. Rád sledoval, ako z neopracovanej suroviny vzniká nádherný šperk. Keď vyrástol, v roku 2014 sa po štúdiu architektúry od skorého rána do neskorého večera učil od otca zlatníckemu remeslu. V dielni dokonca často prespával na turistickej karimatke, aby mohol čo najviac trénovať remeslo.

Michalov otec bol zlatníkom od roku 1992 do roku 2010. Počas aktívnej zlatníckej práce nazbieral obrovské množstvo skúseností, ktoré odovzdal svojmu synovi. Michal od neho zdedil zopár nástrojov a založil si vlastnú dielňu, čo sa neozaobišlo bez rozsiahlej investície do modernejších technológií. Popri práci sa vzdelával zo starých otcových kníh a dokončil si externé štúdium zlatníckej školy. Skúšal rôzne výrobné techniky a vymýšľal nové dizajny. Jeho snúbenica, teraz už manželka, ho v práci podporovala, aj napriek tomu, že mal málo voľného času a stále sníval.

V rokoch 2015 a 2016 sa mu sny začali plniť. Zažil prvý významný nárast objednávok svadobných obrúčok. Uvedomil si, že na týchto prsteňoch ľuďom záleží najviac, pretože ich nosia celý svoj život a predstavujú spomienku na veľmi dôležitú udalosť. Robil preto všetko tak, aby boli jeho zákazníci maximálne spokojní. V roku 2017 sa ich spokojnosť premenila na pozitívne ohlasy a počet objednávok rástol geometrickou rýchlosťou. Práce bolo tak veľa, že požiadal otca, aby k nemu prišiel pracovať. Spoločne dnes vyrábajú svadobné obrúčky a zásnubné prstene už tri roky. Spočiatku vyrábali len šperky na mieru, no časom sa z nich vyprofilovala vlastná kolekcia zásnubných prsteňov, svadobných obrúčok a iných módnych šperkov. 

Tím sa rozrástol, a my sme dnes hrdí, že Vám naše šperky môžeme predstaviť pod vlastnou značkou KLIMI. Vďaka obrovskému množstvu spokojných klientov na Slovensku, v Českej republike i zvyšku Európy sa tešíme jej veľkej obľube. Ani po rokoch klenotníckej práce nás neprestáva fascinovať premena zaprášeného kovu na nádherný šperk. Je to pre nás magický moment, ktorý možno prirovnať k vyliahnutiu motýľa z kukly. Ručne vyrábané šperky milujeme, pretože sa v nich od samého začiatku píše príbeh. Vyrábame ich pre Vás tak, aby boli pekné a kvalitné zároveň, a aby s Vami prežili celý Váš život. Každý jeden z nich je pre nás obrovským úspechom na ceste za našimi snami. Aj preto nám tak veľmi záleží na tom, aby bola Vaša skúsenosť s KLIMI vždy príjemným a luxusným zážitkom. 🙂