Príbeh KLIMI

Ako malý trávil Michal Klima prázdniny v zlatníckej dielni svojho otca. Hrával sa s plechmi, kladivami a brúskami… Rád sledoval celý ten proces, ako vznikajú šperky. Po štúdiu architektúry od celé dni učil od otca zlatníckemu remeslu. V dielni často prespával na turistickej karimatke, aby stihol čo najviac práce.

Po tom, čo mu otec odovzdal 20 ročné skúsenosti so zlatníckym remeslom, Michal v roku 2014 založil vlastnú zlatnícku dielňu pod názvom KLIMI. Popri práci sa ďalej vzdelával zo starých otcových kníh a vyštudoval zlatnícu školu. Popri rozsiahlych investíciách do výrobných technológii skúšal dizajnovať prvé vlastné šperky.

Jeho tvorba bola sústredená najmä na zásnubné prstene a svadoné obrúčky. Práve tieto prstene Michal považuje za najvýznamnejšie šperky, ktoré môže človek dať, alebo prijať. Začal teda dizajnom a výrobou prsteňov, na ktorých jeho klientom veľmi záležalo. To si samozrejme vyžadovalo okrem precíznej zlatníckej práce aj komplexný prístup ku klientom. Robil preto všetko tak, aby boli jeho zákazníci maximálne spokojní. Keď začalo množstvo práce prerastať jeho možnosti, privzal do dielne otca. Spoločne dnes v dielni KLIMI vyrábajú svadobné obrúčky a zásnubné prstene už niekoľko rokov. 

Tím KLIMI sa medzičasom rozrástol, a my sme dnes hrdí, že pre Vás môžeme vyrábať naše šperky. Ani po rokoch klenotníckej práce nás neprestáva fascinovať premena zaprášeného kovu na nádherný šperk. Je to skutočne magický moment, keď vo finále zrazu držíte naleštený výsledok.  Od prvého vyrobeného prsteňa nám nikdy neprestalo záležať na tom, aby bola Vaša skúsenosť s KLIMI vždy príjemným zážitkom. Pretože iba vďaka precíznej zlatníckej práci sa môže prsteň KLIMI stať vašim celoživotným šperkom.