KLIMI “Model K”

Model K je zásnubný prsteň z dielne KLIMI, ktorý počul “Áno” už nespočetne veľa krát. V nasledujúcom texte vám opíšem ako vznikol, a ako ho pre vás v našej dielni vyrábame.

Dizajnu a výrobe svadobných obrúčok sa v dielni KLIMI venujem už od roku 2015. V roku 2019 som sa k tomuto portfóliu rozhodol pridať zásnubný prsteň a tak sa začala dlhá cesta od nápadu k výsledku. Cieľom bolo skĺbiť remeselne kvalitný prsteň vhodný pre celoživotné nosenie s estetikou minimalizmu a funkčnosti. Vznikol Model K.

Mohlo by sa zdať, že tvorba takéhoto prsteňa je priamočiary proces od prvotnej myšlienky, nákresu a prototypu, až po hotový výsledok. V skutočnosti je však potrebné brať do úvahy okrem vzhľadu prstena aj niekoľko ďalších parametrov. Tie vás “šmahom ruky” vrátia na začiatok k prvotným kresbám. Čoskoro som si uvedomil že estetická stránka prsteňa musí vzniknúť paralelne s tou funkčnou. Totiž pekný prsteň, ktorý nie je kvalitný, prestanete čoskoro nosiť. Prsteň, ktorý sa Vám nepáči, nosiť ani nezačnete. Potrebné bolo zohľadnit vhodé parametre prsteňa, ako sú hrúbky krapní, ich sklony, samotná konštrukcia hlavice, hrúbka prsteňa a zároveň zachovať jeho jednoduchosť a eleganciu.

Po prvých 3D simuláciách a odliatkoch sa ukázalo, že by to bude fungovať. Vyrobil som prvý prototyp zo zlata a osadil diamant. Sedel dokonale. Celý proces až po model vyrobený pre prvého záujemcu trval približne pol roka. Od tohto momentu sa Model K stal každodennou súčasťou výroby v dielni KLIMI a vytúžené “Áno” si už vypočul nespočetne krát.

A ako ho teraz pre vás vyrábame? Krátko potom, ako si na našom webe alebo po konzultácii v ateliéri zvolíte typ drahého kovu spolu s diamantom sa začína práca na vašom Modeli K. Výroba začína odliatkom. Výhodou odliatku je mimo iné aj fakt, že hlavica, ktorá drží diamant je homogénne previazaná so zvyškom prsteňa a tvorí s ním jeden kus kovu. Po odliatí je prsteň upravený na vami požadovanú veľkosť a musíme ho vybrúsiť a dôkladne vyleštiť. Ako posledný prichádza na scénu vybraný diamant, ktorý do vášho prsteňa za asistencie digitálneho mikroskopu precízne osadím.

Vďaka dizajnu a precíznej zlatníckej práci môže byť Model K vaším životným prsteňom.


Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *