Starostlivost o šperk

Váš šperk KLIMI je křehký umělecký předmět, který byl ručně vyrobený. Nevhodným zacházením může být nenávratně poškozen, proto jsme pro Vás připravili pár doporučení.

1. Chraňte šperk před nárazy o tvrdé předměty. Šperkové slitiny drahých kovů jako zlato, platina či stříbro mají nespočet úžasných vlastností, ale třeba si pamatovat, že jsou poměrně měkké. Přestože je Diamant nejtvrdším minerálem na zemi, může být silným nárazem o tvrdý předmět pod specifickým úhlem poškozen.

2. Při zvýšené fyzické aktivitě, sportu nebo náročných domácích pracích svůj šperk raději odložte. Vyhnete se nebezpečným situacím, kdy se může na šperku při silném nárazu poškodit korunka, která drží Váš kámen. Riskujete tak ztrátu Vašeho kamene.

3. Odložením šperku během noci předejdete jeho nevědomému poškození během spánku.

4. Vaše šperky doporučujeme skladovat samostatně v originální krabičce KLIMI, ve které jste šperk obdrželi, případně v sametovém pytlíčku, pokud bylo přibaleno. Šperky neodkládejte spolu s jinými do jedné šperkovnice, aniž byly takto samostatně zabalené, protože může dojít k jejich vzájemnému mechanickému poškození.

5. Svůj šperk chraňte před působením agresivních chemických látek a extrémního tepla.

6. Doporučujeme využít benefit pro klienty KLIMI v podobě bezplatného servisu šperků každé 2 roky.

Váš servis zahrnuje:

– čištění

– leštění

– rhodiovaný

– kontrola osazení kamenů