Starostlivosť o šperk

Váš šperk KLIMI je krehký umelecký predmet, ktorý bol ručne vyrobený. Nevhodným zaobchádzaním môže byť nenávratne poškodený, preto sme pre Vás pripravili zopár odporúčaní.

1. Chráňte šperk pred nárazmi o tvrdé predmety. Šperkové zliatiny drahých kovov ako zlato, platina či striebro majú nespočetne veľa úžasných vlastností, no treba si pamätať, že sú pomerne mäkké. Napriek tomu, že je Diamant najtvrdším minerálom na zemi, môže byť silným nárazom o tvrdý predmet pod špecifickým uhlom poškodený.

2. Pri zvýšenej fyzickej aktivite, športe alebo náročných domácich prácach svoj šperk radšej odložte. Vyhnete sa nebezpečným situáciám, kedy sa môže na šperku pri silnom náraze poškodiť korunka, ktorá drží Váš kameň. Riskujete tak stratu Vášho kameňa.

3. Odložením šperku počas noci predídete jeho nevedomému poškodeniu počas spánku.

4. Vaše šperky doporučujeme skladovať samostatne v originálnej krabičke KLIMI, v ktorej ste šperk obdržali, prípadne v zamatovom vrecúšku, ak bolo pribalené. Šperky neodkladajte spolu s inými do jednej šperkovnice bez toho, aby boli takto samostatne zabalené, pretože môže dôjst k ich vzájomnému mechanickému poškodeniu.

5. Svoj šperk chráňte pred pôsobením agresívnych chemických látok a extrémneho tepla.

6. Doporučujeme využiť benefit pre klientov KLIMI v podobe bezplatného servisu šperkov každé 2 roky.

Váš servis zahŕňa:

– čistenie

– leštenie

– rhódiovanie

– kontrola osadenia kameňov